Zdravstvo i socijalna skrb

Program se donosi radi osiguravanja kvalitete rada s učenicima s teškoćama u uvjetima inkluzivnog odgoja i obrazovanja u redovnim odgojno obrazovnim ustanovama te osiguranja adekvatne kompetencije pomoćnika u nastavi koji se uključuju u neposredan rad s učenicima s teškoćama.

Obzirom na činjenicu da živimo u doba produženog životnog vijeka, što logično prati i spoznaju da je svakog dana sve veći broj starijih ljudi, javlja se potreba u društvu za organiziranjem cjelokupne brige za osobe treće životne dobi.  S obzirom da se životni vijek pojedinca posljednjih godina znatno produžuje, sa sigurnošću će se povećati i broj starijih osoba koje nisu samostalne i kojima je potrebna pomoć drugih osoba. U tom smislu, potražnja za njegovateljicama starijih osoba strelovito raste.